środa, 12 października 2011

Premiera Nasiono Sampler vol. 2 21.10.2011 Desdemona


21 X odbędzie się premiera Nasiono Sampler vol. 2

www.nasiono.net/sampler2

wystąpią artyści związani z nasiono w niecodziennych konfiguracjach.
... Duuuużo niespodzianek. Będzie Ta Energia, Będzie DJ Kurwa, może Dj Boro
symboliczny wjazd 5zł

Jako się rzekło są i szczegóły. Tego wyjątkowego wieczoru zagrają dla was :

Polyester Beat, Popysze, Ta Energia, KSAS, Khad!affi

20.00 - 20:40 Polyester beat
20:40 - 21:00 DJ set
21:00 - 21:40 Popsysze
21:40 - 22:30 DJ set
22:30 - 23:15 KSAS dance set
23:15 ~ 1:00 DJ set
1:00 - 1:30 Khad!Affi
1:30 ~ do rana DJ set

Polyester Beat - http://soundcloud.com/polyester-beat

Popysze

Zawadiackie trio rokendrolowe, dla których najważniejsza jest czysta radość z grania. Radość, która przekłada się na świetne, wpadające w ucho melodie, niemal-taneczne rytmy i soczysty groove.

Popsysze powstało jako duet - Jarek Marciszewski (gitara) i Kuba Świątek (perkusja). Rozumiejący się bez słów muzycy w 2008 roku dołączyli do zespołu Towary Zastępcze , w którym występują do dziś, a z którego wzięli sobie Sławka Draczyńskiego (bas). Tak powstało trio.

Brzmienie zespołu jest proste i surowe, słychać nawiązania do The White Stripes czy Queens Of The Stone Age, ale w graniu Popsysze jest znacznie więcej funu i zabawy (choć nie jest to muzyka wesołkowata). Jarek tworzy melodie z łatwością i lekkością, a każdy numer to potencjalny hit. Chyba, że zespół postanowi go (celowo, wzorem Frusciante) zepsuć lub rozwinąć w improwizację.

Trio przygotowuje program na debiutancki album, który ukaże się na przełomie 2010 i 2011 roku.

Ta Energia

Ekipa z Nasiona grająca covery polskich punkowych kapel. Jak sama nazwa wskazuje energii napewno nie zabraknie

Karol Schwarz All Stars - set dęsowy

Absurd, zlew, dada. Psychodelia, drug-trip, space. Noise, avant, free.

... Muzyka KSAS pęka w szwach, podobnie jak jeden z bogów z filmu „Spirited Away” próbuje pożreć wszystko, co jej się nawinie pod rękę. Muzycy przyznają się do fascynacji Knurlem i The Lovelites, Yahowa13 i Georgem Michaelem, Spiritualized i Beyonce.Być może Sławek miał rację - brzmi to czasem, jak muzyka nagrana na śmietniku.

KSAS stawia na czystą, spontaniczną energię. Płyty nagrywa na setkę, bez przygotowań, bez prób. Hołdując hasłu taking drugs to make music to take drugs to przez 11 lat działalności zespół zmieniał skład i oblicze. Ma na swoim koncie kiczowate, sentymentalne piosenki grane w wersjach dub-clickowych, zahaczał o przeróżne kręgi tak zwanej muzyki niezależnej (przy czym nie do końca wiadomo, czy to muzyka jest niezależna, czy muzykom nie zależy).

Jedno jest pewne: KSAS to zdecydowanie lo-fi i ściana delay’ów.

Obecny skład :

Karol Schwarz – muzyk, kompozytor, autor tekstów, producent muzyczny, animator. Najbardziej znany z działalności w zespołach: Prawatt, Karol Schwarz All Stars. Zagrał koncerty między innymi na OFF Festiwal, Heineken Open’er, Wrocław Industrial Festival, Unsound, Moonride. Poza granicami kraju grał w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Niemczech i Słowacji. Oprócz KSAS i Prawatt, produkował płyty zespołów: Szelest Spadających Papierków, Fold er, Mordy. W 2008 roku wznowił działalność wydawnictwa Nasiono Records, które wydaje i promuje muzykę z Trójmiasta i okolic.

Michał ‘Goran’ Miegoń – muzyk, producent, animator. Lider grupy Kiev Office i Khadaffi, gitarzysta formacji Marla Cinger, Nasiono All Stars. Występował również m.in. w Mazzoll In Formation, Deep Blue Dive, PresDeBaton. Organizator wielu koncertów i wydarzeń artystycznych (Wydawnictwo Blizy ‘Gdynia w Stereo’, Sonic Boom Fest, Permanent Vacation Fest). Specjalista od potoków i cieków wodnych oraz historii Gdyni.

Jakub Noga – muzyk, sitarzysta, poeta, prozaik. Brał czynny udział w wielu trójmiejskich składach muzyki improwizowanej (Śladami Gagarina), z którymi grywał koncerty od roku 2000 na terenie całej Polski. Obecnie z Jackiem Stromskim oraz Arturem Nowaczewskim tworzy grupę Kutabuk, przygotowuje się do wydania powieści, a także rozkręca nowy zespół. Laureat kilku nagród literackich. Miłośnik hinduskich dźwięków.

Artur Arek Bieszke – powiązany z gdyńską sceną alternatywną muzyk (gitara, bass, syntezator, wokal) poruszający się w przestrzeni lo-fi oraz shoegaze. Obecnie lider post-rockowego projektu Ląd Morze Ląd. Udziela się również wokalnie i gitarowo w formacji Marla Cinger.

Khad!Affi

Nie napisze co i jak. Miejcie niespodziankę :)

To tyle jak narazie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz