środa, 12 października 2011

Koncert - Kiev Office, Low-Cut + rock afterparty Boro 12.11.2011 Desdemona

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołów Low-Cut i Kiev Office do gdyńskiej Desdemony. Startujemy o 20. Jako pierwsi zagrają gdyńskie Kiev Office, po nich Low-Cut a na koniec afterparty w klimatach rock, indie a za konsoletą Boro. Wjazd 10 pln koncerty 5 pln sam after od około 22.30

Low-Cut

Chociaż to zupełnie nowa nazwa na polskiej scenie alternatywnej, grupa nie jest tworzona przez nowicjuszy. Większość składu Low-Cut ma za... sobą dziesiątki koncertów w kraju i za granicą, występy na takich festiwalach jak OFF, Open'er czy chociażby w radiowej Trójce. Jednak Low-Cut to nowy rozdział w karierze młodych artystów.

Grupa powstała na gruzach ostrzeszowskiej kapeli Let The Boy Decide, która ma w swoim dorobku dwie wydane płyty. Teraz muzycy znani z Let The Boy Decide wracają z nowym wokalistą, nowym materiałem i nową nazwą. W październiku do sklepów trafi ich album LTBD. Materiał nagrano latem w studiu Przemysława „Perły” Wejmanna (który produkował wcześniej album Much Terroromans oraz płyty takich grup jak Let The Boy Decide, Blue Raincoat czy Petera J. Bircha).

Masteringiem płyty Low-Cut zajął się Jacek Miłaszewski (znany z pracy nad albumami grup Acid Drinkers czy Closterkeller). Nad brzmieniem czuwał też Grzegorz Sawa-Borysławski z zespołu Neony.

Wokalistą Low-Cut jest Rafał Sztucki. Wspierają go muzycy znani z Let The Boy Decide: Łukasz Hoja, Krzysztof Szymasek, Krystian Pilarczyk i Michał Jamroży. Ich brzmienie osadzone jest gdzieś między americaną a indie rockiem. Tradycyjne instrumentarium rockowe uzupełniają ciepłe brzmienia pianina rhodes oraz saksofonu.

http://pl-pl.facebook.com/low.cut.band?sk=app_178091127385

Kiev Office

Kiev Office to trio z Gdyni. Fuzja Alternatywnego Rocka, Post-Punku i New Wave. Pierwsze próby odbyły się pod koniec 2007 roku. Pierwsze Koncerty na początku 2008. Szwedzki MusikDirekt Festival, Heineken Opener Festival, Jarocin, Węgorzewo, wiele różnych klubów, dużych miast i rewirów tajemnych. Do tej pory była ich setka. Prób było nieco więcej. Pierwszy oficjalny singiel Kievów pt. 'Laurel' Miał swą medialną premierę w Audycji radiowej Trójki 'Offensywa'. Kievy regularnie goszczą na radiowych krajowych antenach. Po zakontraktowaniu w Nasiono Records latem 2009 roku ukazuje się poprzedzony dwoma ep-kami wyczekiwany album "Jest Taka Opcja". Album promowany jest długą ogólnopolską trasa koncertową. Drugi album grupy pt. "Anton Globba", wyprodukowany przez lidera grupy Michała Miegonia, to bezkompromisowa muzyczna podróż o wyraźnie noise'owym zabarwieniu, podczas której trio zapuszcza się nawet w rejony afrobeatu i dubu. To 13 piosenek które są hołdem dla Gdyni, Totartu i Trójmiejskiej sceny niezależnej.

http://www.myspace.com/kievoffice

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz