poniedziałek, 20 czerwca 2011

CudaWianki 2011 - plaża miejska Gdynia - 25.06

CudaWianki 2011

muzyka alternatywna, performance, parada, pokaz
data: 25 czerwca 2011 (sobota)
godzina: 12:00 - 01:30
miejsce: Gdynia
bilety: wstęp wolny


patronat trojmiasto.pl
Wydarzenie "LATO ZACZYNA SIĘ W GDYNI: CudaWianki" inauguruje sezon letni w Gdyni. CudaWianki to unikatowa na skalę ogólnopolską propozycja spędzenia Nocy Świętojańskiej.

Na widzów czekają koncerty gwiazd zagranicznych i polskich oraz szereg artystycznych działań w przestrzeni miejskiej aktywizujących szerokie grono odbiorców. Wszystkie te wydarzenia będą miały miejsce 25 czerwca, w sobotę w Gdyni na Plaży Śródmieście oraz w centrum miasta.

Idea imprezy bazuje na nawiązaniu do tradycji Nocy Świętojańskiej: CudaWianki ożywiają i tworzą przestrzeń cudownych zdarzeń ku celebrowaniu radości życia i spontanicznemu uwalnianiu energii. Niezwykła sceneria miejskiej plaży i bulwaru, bliskość morza decydują o wyjątkowej atmosferze CudaWianków, które w niebanalny sposób otwierają się ku osobom zainteresowanym kulturalnym spędzeniem czasu.

CudaWianki 2011 to intensywne, artystyczne działania w przestrzeni miejskiej, w tym Aleja Cudów czyli działania warsztatowe i integracyjne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych, szczególnie dla rodzin i najmłodszych, atrakcyjne zajęcia plastyczne i interaktywne wciągające do wspólnej zabawy mieszkańców Gdyni oraz turystów. Motywem przewodnim warsztatów będzie twórcze podejście do tematu ekologii i eko-dizajnu; Alternatywne Zwiedzanie Miasta - podczas 5 spacerów poznamy Gdynię Nadmorską, Zieloną, Architektoniczną, Historyczną i Relaksacyjną; Akcja Wianki czyli wspólne plecenie eko i etno-wianków, a także po raz pierwszy Secret Game czyli bardzo tajemnicza gra miejska. Wszystkie te aktywności są całkowicie otwarte dla uczestników wydarzenia.

Kulminacyjnym punktem programu CudaWianków jest międzynarodowej klasy line-up Sceny Muzycznej - z udziałem gwiazd polskich i zagranicznych. Zapraszamy na jedyny koncert w Polsce 19-osobowej, unikatowej orkiestry pod wodzą charyzmatycznego wizjonera czyli Matthew Herbert Big Band połączony z unikalnym, pełnym dramaturgii performance. Dodatkowo Matthew Herbert otworzy scenę koncertową CW autorskim Dj Setem o godz. 20.00. Polskimi gwiazdami wydarzenia są wyjątkowa polska wokalistka Kayah, której nie trzeba nikomu przedstawiać oraz jeden z najważniejszych producentów muzycznych czyli Smolik w pełnych składach koncertowych, gwarantujących wyjątkowy efekt. Muzycy wystąpią w niezwykłej, wielobarwnej oprawie scenograficznej Jarosława Koziary na gigantycznej scenie na gdyńskiej Plaży Śródmieście. Usłyszymy wytrwaną elektronikę, muzyczne eksperymenty, jazzowe aranżacje, energetyczne rytmy, które wprowadzą wszystkich tanecznym krokiem w lato. Całość zwieńczy Akcja Lampiony! czyli malownicze wypuszczenie w niebo setek papierowych lampionów szczęścia.

Szczegółowy program wydarzenia:
12.00 | start CudaWianki 2011
12.00-18.00 | Aleja Topolowa + Park Rady Europy | ALEJA CUDÓW - warsztaty i akcje
12.00-18.00 | Centrum Miasta | ALTERNATYWNE ZWIEDZANIE MIASTA - spacery
16.00-18.00 | Centrum Gdyni | Gra Miejska: SECRET GAME
20.00 | Plaża Śródmieście | MATTHEW HERBERT DJ SET
21.00 | Plaża Śródmieście | koncert SMOLIKA
22.15 | Plaża Śródmieście | koncert KAYAH
23.30 | Plaża Śródmieście | koncert MATTHEW HERBERT BIG BAND
01.00 | Plaża Śródmieście | AKCJA LAMPIONY!

MATTHEW HERBERT BIG BAND to 19 osobowa orkiestra wykonująca kompozycje Matthew Herberta, która zachwyca swoim dopracowanym do perfekcji, dynamicznym, muzyczno-performerskim przedstawieniem. W 2003 roku orkiestra pod jego kierownictwem muzycznym nagrała zainspirowaną tekstami politycznym, świetnie przyjętą płytę "Goodbye Swingtime". Po premierze albumu Big Band zagrał serię spektakularnych koncertów w tym na prestiżowych festiwalach Montreux Jazz Festival i Sonar. Koncertowali także w Sydney Opera House, Barbican Hall oraz London's Royal Festival Hall. W nagrywaniu kolejnej zaskakującej płyty, "There's Me And There's You" w 2008 roku uczestniczyło ok. 400 wykonawców. Skala ambitnego projektu Herberta wykroczyła poza wstępne założenia. Herbert słynie z samplowania dźwięków na żywo, które "zbiera" na bieżąco z aktualnego otoczenia, każdy koncert jest zatem z założenia inny i wyjątkowy, włączający w muzyczny obieg również dźwięki i głosy publiczności. Na scenie podczas występów Herbert dogrywa partie elektroniczne oraz poddaje obróbce energetyczne brzmienia orkiestrowe, generowane na żywo przez zastęp muzyków. Projekt ma charakter koncertu łączonego z niezwykłym, żywiołowym, a przede wszystkim nieprzewidywalnym performance.

MATTHEW HERBERT to kompozytor, producent, DJ, multiinstrumentalista i wizjoner. Wszechstronny artysta, który potrzebuje wielu pseudonimów, aby realizować swoje muzyczne koncepcje. Tworzy i nagrywa jako: Wishmountain, Radio Boy, Doctor Rockit, oczywiście jako Herbert, a ostatnio jako Matthew Herbert. Prowadzi trzy wytwórnie płytowe: Soundslike, Lifelike i Accidental. Wydaje na nich zarówno swoje produkcje, jak i twórczość innych artystów. Ma na swoim koncie kilka albumów i wiele doskonałych produkcji. Są to zarówno jego własne kompozycie, jak i remiksy, począwszy od komercyjnych wykonawców jak Moloko, Bjork, R.E.M, Quincy Jones, przez klasyków Serge'a Gainsbourga, a skończywszy na Plaid. Komponuje również muzykę do filmów i sztuk teatralnych. Uznawany jest za twórcę zaangażowanego, który dzięki swojej wszechstronności porusza się po tak odległych obszarach muzycznych jak field recording - nagrania terenowe, sound art - sztuka dźwięku czy protest pop, muzyka elektroniczna, jazz czy swing. W tym muzycznym tyglu - jedno pozostaje niezmienne - wyjątkowa charyzma i talent Herberta, który czyni z niego jednego z najbardziej pożądanych współpracowników muzycznych gwiazd, poszukujących innowacyjnych rozwiązań brzmieniowych, które pozostają nadal przystępne dla odbiorcy.
Więcej info: www.matthewherbert.com

KAYAH to znakomita, szeroko rozpoznawalna wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, współwłaścicielka firmy fonograficznej Kayax. Swój debiutancki album "Kamień" wydała w 1995 roku i do tej pory ma na koncie 9 albumów (Kamień, Zebra, Kayah i Bregović, JakaJaKayah, StereoTyp, The Best & the Rest, MTV Unplugged, Skała i najnowszy Kayah & Royal Quartet). W czasie swojej solowej kariery muzycznej otrzymała najważniejsze nagrody muzyczne, w tym dla najlepszej wokalistki, kompozytorki, najlepszego utworu czy albumu. W 2007 roku wydała DVD "Kayah - MTV Unplugged", zawierające rejestrację koncertu w ramach słynnego cyklu, do którego Kayah została zaproszona jako pierwsza artystka z Europy Środkowo-Wschodniej. Płyta "Skała" po niecałym miesiącu sprzedaży, uzyskała status "Platynowej". W swojej wytwórni Kayax, Kayah promuje młodych, utalentowanych artystów, którzy zachwycili ją swoją muzykalnością, charyzmą i olbrzymim talentem oraz osobowością.
Więcej info: www.kayah.pl

SMOLIK to niekwestionowana gwiazda wśród polskich producentów muzycznych, produkował utwory i płyty dla takich artystów jak: Krzysztof Krawczyk, Kasia Nosowska, Robert Gawliński, Maryla Rodowicz czy Maria Peszek. Natomiast przy swoich autorskich projektach współpracował m.in. z: Arturem Rojkiem, Noviką, Miką Urbaniak, Kasią Kurzawską i wieloma innymi młodymi wokalistami i muzykami. Smolik jest laureatem wielu nagród branżowych i cieszy się uznaniem zarówno krytyków, jak i publiczności. Obecnie promuje swój nowy, czwarty album. Koncertowo można się spodziewać nowatorskiego składu, bogatego instrumentarium, nowych, zaskakujących aranżacji od transowo tanecznych po melancholijno ambientowe, a wszystko to w towarzystwie akustycznych brzmień i technologii retro. Starsze piosenki zyskały nowe formy, zaś znakomici wokaliści zagwarantują pełen muzycznych wrażeń wieczór. 
Więcej info: www.smolik.com.pl

Organizator: Miasto Gdynia
Sponsor: Grupa Lotos
Patroni medialni: Chili Zet, Gazeta.pl, Gazeta Wyborcza, Metro, Empik, Intercity, Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Muno, In your pocket, Live and Travel, Express do kawy

Więcej informacji na:
www.cudawianki.eu
www.gdyniakulturalna.pl
www.facebook.com/CudaWiankiGdynia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz